Зовнішнє відеоспостереження на складі або заводі

Склад одне з найважливіших для підприємства і одне з найбільш вразливих приміщень. Важливо розуміти, що тільки однією системою відеоспостереження впоратися з розкраданням, недостачею і пересортицею на складі неможливо. Потрібен цілий комплекс обладнання та заходів: охоронна сигналізація, автоматизація обліку на складі, інвентаризація (планова, вибіркова, повна, раптова). Крім обладнання, програмного забезпечення та організаційних заходів важливим фактором для злагодженої роботи складу є персонал. Система відеоспостереження тільки підсилює і доповнює цей комплекс.

Функціонально система відеоспостереження на складі розділяється на охоронну і наглядову. Охоронна система відеоспостереження записує події по руху в кадрі, може контролювати робочі графіки, якщо рух відбувається поза робочим часом подає сигнали і повідомлення тривоги. Наглядова система відеоспостереження на складі записує інформацію щодо подій з облікової системи і від обладнання. Наприклад при скануванні штрихових кодів товарів, штрихових кодів палет або місць зберігання, результати зважування ваг. Вибірку і аналіз подій можна виконати дуже швидко: за номером документа, або найменуванню товару, зі зважування, по RFID-мітки.

На території складу можуть виникати проблемні ситуації, пов’язані з несанкціонованим проникненням, злодійством, розкраданням, аварійними ситуаціями, транспортними проблемами і різними інцидентами. За допомогою відеоспостереження складу можна вирішити такі завдання:

  • забезпечення безпеки;
  • надійна охорона;
  • контроль вхідних і під’їзних шляхів на склад з можливістю відстеження номерів автомобілів і розпізнавання осіб;
  • контроль переміщення техніки по складу і периметру навколо приміщення;
  • контроль персоналу;
  • рішення логістичних завдань.

Вирішити всі перераховані вище завдання дозволяє відеоспостереження. Склад для цього обладнується наступними камерами відеоспостереження:

1. Камери на входах і в’їздах в склад. Склад може мати кілька входів і в’їздів для зручності переміщення техніки і людей, для розвантаження і завантаження товарів і матеріалів. Може бути доцільним установка декількох камер для контролю входів і в’їздів на склад:

  • Камера оглядова. Дозволяє здійснювати загальний візуальний контроль в’їзду і виїзду техніки, переміщення людей. Спрямована на вантажно-розвантажувальний майданчик, камера дозволить відстежувати час навантаження-розвантаження продукції або матеріалів, кількість надходження (проданого) вантажу.
  • Камера для контролю номерних знаків. Може знадобитися в тому випадку, якщо великий склад має кілька майданчиків навантаження-розвантаження, через які протягом дня проходить великий транспортний потік. Інформація з камер спостереження, в тому числі фіксація автомобільних номерів вантажних автомобілів, дозволить відстежувати логістику, постачання і відвантаження матеріалів, узгоджувати переміщення техніки, матеріалів і продукції.

2. Камери для зовнішнього контролю території складу. Складських приміщень може бути кілька, в такому випадку камери встановлюються по периметру території і на кутах будівель складів, що дозволить забезпечити максимально повне зовнішнє відеоспостереження, контролювати і фіксувати переміщення техніки, вантажно-розвантажувальні роботи, переміщення персоналу та роботу охорони в нічний час доби.

Зазвичай на території, де розташовані склади, є прохідна. Там також можлива установка декількох камер відеоспостереження, які дозволять відстежувати переміщення техніки, реєструвати номери автомобілів, визначати, що завезено (вивезено) на склад, фіксувати вагові показники автомобілів до і після заїзду на склад (в тому випадку, якщо на складі є майданчик для зважування автомобілів). Крім того, камери на прохідній складу дозволять контролювати переміщення персоналу та відвідувачів.

3. Камери для внутрішнього контролю складських приміщень. Залежно від розміщення продукції і стелажів в складі, максимальної потенційної завантаженості складу, габаритів і плану самого приміщення визначається оптимальна кількість і розміщення камер внутрішнього відеоспостереження таким чином, щоб не залишилося прихованих від відеоспостереження зон.

Камери внутрішнього спостереження дозволять відстежувати переміщення техніки і персоналу по складу, постачання і відвантаження товару. Це допоможе оцінювати наявність продукції, узгодити інформацію з відділом логістики, забезпечити безпеку продукції, контролювати те, що відбувається в реальному часі на складі.

Для зовнішнього сегмента промислового і складського відеоспостереження у нас є відмінне рішення для забезпечення спостереження за протяжними виробничими і складськими периметрами і масштабними об’єктами; в тому числі недороге якісне рішення для організації IP-відеоспостереження. Зовнішня частина системи відеоспостереження на виробництві або складського відеоспостереження безумовно підвищить антитерористичну захищеність об’єкта і дозволить спостерігати за обстановкою на території всього підприємства або складу.

Система промислового відеоспостереження буде по-справжньому ефективною, якщо використовуються кошти відеоаналітики. Модифікована такими засобами відеозапис допоможе ідентифікувати залишені предмети, рухомі об’єкти, дозволить підрахувати число відвідувачів, ідентифікувати особу зловмисника. Накопичений відеоархів може стати доказовою базою.

При установці відеоспостереження на складі або на промисловому підприємстві можливе використання цифрових відеореєстраторів та мережевих пристроїв типу NVR, які здатні вести як цілодобову відеозапис з камер, так і запис по подіях (наприклад, по руху), виводити зображення на монітори охорони і одночасно надавати зареєстрованим користувачам доступ до відеоінформації через локальну мережу та Інтернет. Можливо періодичне резервне копіювання відеоархіву на віддалений сервер, паралельний запис відео на кілька територіально рознесених пристроїв.

Серед безлічі виробників техніки з відеоспостереження найбільш підходящі для території складу ACTI, AXIS, Infinity, Hikvision, Samsung, SONY та ін. Техніка цих брендів прослужить довго. На всю техніку надається гарантія. Ми маємо всі необхідні ліцензії та сертифікати. Ваші вкладені гроші і очікування будуть повністю виправдані. Довіртеся нам і ви залишитеся задоволені і щасливі!

Замовити розрахунок вартості проектування та монтажу інженерних систем можна у наших фахівців по телефону +38 (044) 451-52-52, +38 (044) 451-52-55 або на сайті: storozh.com.ua.